MULTISCAN EVOOlution – Zeytin Sorter Makinesi

Zeytinyağı üretimi için benzersiz optik ayırma ve izleme sistemi

EVOOlution, her zeytini olgunluk indeksine ve varsa kusurlarına göre sınıflandırarak, sızma zeytinyağında en yüksek kaliteyi ve istenen organoleptik özelliklere uygunluğu garanti eden, yağ fabrikalarında kullanıma yönelik inovatif bir zeytin ayırma ve izleme sistemidir.

SKU: MULTISCAN EVOOlution - Zeytin Sorter Makinesi

Açıklama

1. Kaliteye ve varsa kusurlara göre ayırma

EVOOlution, sızma zeytinyağı kalitesini etkileyen sinek hasarı, donmuş ve suyunu çekmiş zeytinler, kurumuş zeytinler, mantarlar ve yüzey kusurlarının yanı sıra hasattan kaynaklanan yabancı cisimler gibi başlıca kusurları tespit eder.

2. Olgunluk İndeksine göre Ayırma

EVOOlution, her bir zeytini 8 olgunluk indeksine göre derecelendirerek, organoleptik özellikleri tamamen farklı zeytinyağları elde edilmesini sağlar: daha yeşil, daha gövdeli, farklı tat notaları olan vb. yağlar.

Avantajları

  • İstenmeyen maddelerin ve yağın kalitesini düşürebilecek kusurlu zeytinlerin ayrılması: Hastalıklar, hava koşulları ve mekanik hasarlar, erken fermantasyon vb.
  • Renge göre sınıflandırma (IM): Olgunluk derecelerinin ve yağın ortaya çıkan aromalarının kontrolü
  • Kaliteli sızma zeytinyağı üretim aralığının sezon boyunca uzatılması: Kaliteli ürünlerden KARIŞIM yapmayı geliştirir
  • Gelen ürün homojenizasyonu: Daha dengeli yağ elde edilir, prosesin verimliliğinde artış sağlar
  • Dışarıdan temin edilen zeytinler için veri üretimi ve kontrolü: Dış üreticilerden satın alınan zeytinlerin uygun şekilde değerlendirilmesi
  • Proses izleme: gerçek zamanlı verilerle desteklenen karar alma

MVS2020

Entegrasyon ve Endüstri 4.0 gerekliliklerini yerine getirmek üzere dijital işleme ve bilgi yönetimi için yeni ve gelişmiş özellikleriyle yeni yazılım platformu

    Bizimle İletişime Geçin

    Size ulaşabilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Müşteri hizmetleri yetkililerimiz size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.